Tradicinė gandrinių šventė Mackantiškėse

Mackantiškių kaime Vaclovo Babaičio sodyboje su gandro lizdu balandžio 15 d. 12.55 val. gandrui apskridus kelis ratus, gimnazijos mokiniai dalyvavo tradicinėje Gandrinių šventėje. Aukštadvario senjorų asociacija pradėjo šventę dainomis. Ornitologas Marijonas Mackevičius paporino apie pavasario paukščius ir gandro keliones. Gimnazijos Česlovos Pociūnienės vadovaujami jaunieji miško bičiuliai „Verkniukai“ bei etnografinis ansamblis „Lėda“ kartu su savo vadove Rita Balsevičiūte erzino gandrą dainomis ir mėgdžiojo paukščius. Pirmosios Gandrinių šventės organizatorius Vaclovas Plegevičius prisiminė kaip ši šventė tavo tradicine Mackantiškių kaime.
Juozo Petravičiaus šeimos kapela iš Ubiškių kaimo linksmino šventės dalyvius bei svečius, gaspadinės A. Taraškevičienė, R. Žuklienė, A. Mackevičienė kepė busilo kiaušinienę.
LR Žemės ūkio rūmų atstovė J. Mandeikienė apdovanojo mokinius dovanėlėmis bei saldumynais, gaspadines – lininėmis prijuostėmis. Šventės dalyviai ir svečiai vaišinosi busilo kiaušiniene bei žolelių arbata, taip pat savo suneštomis vaišėmis.

Rasa Žuklienė, būrelio „Kurkim savo ateitį“ vadovė

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.