Apsilankymas pagoniškoje Lietuvos sostinėje

2018 10 17 mes, penktokai, aplankėme vaizdingoje Neries pakrantėje stūksančius piliakalnius. Auklėtoja D. Kvedaravičienė palydėjo mus į ekspoziciją po atviru dangumi, t. y. pagal archeologinių tyrimų medžiagą atkurtus XIII-XIV a. Kernavės viduramžių miesto fragmentus. Aplankę Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspoziciją,  susipažinome su UNESCO Pasaulio paveldo objektu- Kernavės archeologine vietove, archeologų darbu, archeologinių tyrimų medžiaga.

Muziejuje gidas mums papasakojo kaip žmonės gyveno Kernavėje iki valstybės susikūrimo ir viduramžiais.

Daug įspūdžių patyrėme skulptoriaus Henriko Orakausko skulptūros studijoje-galerijoje ,,Šulinys“. Skulptorius mums ne tik įdomiai papasakojo apie keistas skulptūras, bet ir pakvietė mus žaisti įvairius žaidimus.

Džiaugiamės gražią rudens dieną nuvykę į Kernavę, daug sužinoję apie pirmąją Lietuvos sostinę.

Gabrielė Mozolevskytė, 6 kl. mokinė

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.