Aukštadvario gimnazijai 100

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį,  Trakų r. Aukštadvario gimnazija spalio  27-ąją minėjo ir savo 100 metų jubiliejų. Ši diena buvo ypatinga ne tik Aukštadvario miestelio gyventojams, bet ir visiems kraštiečiams. Šiek tiek darganotas rytas neišgąsdino buvusių mokinių, mokytojų. Kas tik galėjo atidėti nepabaigiamus darbus, kam tik leido sveikata, – visi susirinko paminėti 100-metį, sugrįžti į pradžių pradžią, susitikti su senais draugais, prisiminti jaunystę…

Jau nuo ankstaus ryto prie senųjų mokyklos pastatų (dabar regioninio parko direkcijos, bendruomenės namų ir bibliotekos) būriavosi buvę mokiniai ir mokytojai. Bendruomenės namuose svečius nuoširdžiai sutiko asociacijos  „Aukštadvario žiburiai“ nariai – buvę mokytojai. Po malonių pokalbių prie arbatos  puodelio visi rinkosi prie paminklinio akmens Mokytojams. Ryto darganas išsklaidė poetiniai žodžiai, kurie sklido iš dabartinių mokinių Gabijos  ir Deimantės bei Aukštadvario poečių Lionginos Šovienės ir  Laimos Monginaitės lūpų. Prisiminimais dalijosi paminklinio akmens fundatorius, profesorius Mečislovas Rondomanskas. Visus pasveikino gimnazijos direktorius Arūnas Valančiauskas ir pakvietė susikaupimo ir atminties valandėlei į Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčią, kur buvo aukojamos Šv. mišios ir pagerbti Anapilin išėję mokytojai.

Šventė tęsėsi gimnazijoje. Jau nuo rugsėjo mėnesio mokiniai rinko medžiagą apie mokyklą, sistemino ją, kalbino šeimos narius, kažkada besimokiusius ar dirbusius mokykloje, ir  užrašė prisiminimus. Ekspozicija „Mokyklos 100-mečio kelias“ atgaivino buvusių mokinių ir mokytojų prisiminimus, kuriais galėjo pasidalinti vaišindamiesi pasiūlyta gimnazistų arbata. Gimnazija šurmuliavo: vieni fotografavosi prie 100-čio sienos, kiti grožėjosi Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus dailės studijos mokinių ir buvusio mokinio Aleksandro Vasiliausko tapybos darbais, stebėjo ekrane nuotraukas iš dabartinio mokyklos gyvenimo.

Šventės vedėjai, gimnazistai – Ieva, Danielė ir Kostas – visus susirinkusius pakvietė į minėjimą-koncertą. Skambant J. Naujalio melodijai „Lietuva brangi“ (saksofonu grojo Vytautas Dzencevičius), mažieji šokėjėliai pagarbiai atlydėjo Mokytoją Vladą Zabarauskienę, kuri ne tik baigė šią mokyklą, bet ir dirbo joje net 60 metų. Visus tuos metus mokytoją lydėjo muzika ir šokis. Mokytoja neskaičiavo, kiek  šokėjėlių paruošė Dainų šventėms. Tad neatsitiktinai Trakų meno mokyklos Aukštadvario jaunučių liaudiškų šokių grupė „Gandriukas“ (vadovė A. Prakapienė) pasveikino visus susirinkusius šokiu iš Lietuvos 100-mečio Dainų šventės repertuaro „Tili tili dūda“.

Savo šventinėje kalboje gimnazijos direktorius pakvietė atsigręžti atgal,  peržvelgti jau nueitą kelią, sustoti ir pamąstyti, kur esame šiandien, kokias vertybes puoselėjame. Ir nesvarbu , kad keitėsi pastatai, juk mokykla – tai ne pastatas, tai ne mūro sienos. Tai mokslo šventovė, pulsuojanti gyvybe, pilna išgyvenimų, skambanti nuo mokinių balsų ir juoko. Jis priminė, kad gimnazija turi savo istoriją, susidedančią iš daugelio mažesnių istorijų, kurias rašė buvę ir esami mokiniai ir mokytojai… Gimnazija džiaugiasi įvairias mokslo, verslo, politikos aukštumas pasiekusiais buvusiais mokyklos auklėtiniais.

Sveikinimo žodžius  tarė LR Seimo nariai J. Liesys, J.Baublys, Trakų r. savivaldybės administracijos direktorius D. Kvedaravičius, savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė R. Bliujūtė, Aukštadvario seniūnijos seniūnė J. Dzencevičienė, Lietuvos seniūnų Asociacijos prezidentas, Trakų miesto seniūnas K. Vilkauskas, gimnazijų vadovai, socialiniai partneriai. Prisiminimais dalijosi buvę mokytojai ir mokiniai.

Šventinę nuotaiką kūrė Rūdiškių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Valery Brass“ (vadovas A. Šamaninas), gimnazijos vokalinis mergaičių ansamblis (vadovė A. Stankevičienė), mokiniai – U. Beliukevičiūtė, A. Beliukevičius, A.Abucevičiūtė, šokių grupė „Deža-vu“ (vadovė A. Prakapienė), gatvės gimnastai (treneris L.Špakauskas).

Maloniai visus nustebino buvusių mokinių pasirodymai: Vyčio Belioko ir jo partnerės Emilijos sportiniai šokiai, daugelio meninio skaitymo konkursų nugalėtojo Justino Narvido teatrališkas ir žaismingas šou, Justinos Muknickaitės-Kaveckės ir Miglės Daugirdaitės-Muknickienės, garsinusių mokyklą savo kūrybingumu įvairiuose konkursuose ir olimpiadose, atliktos dainos.

Šventinį koncertą, ilgokai užsitęsusį,  baigė gimnazijos direktorius Arūnas Valančiasukas, dėkodamas svečiams, buvusiems mokytojams ir mokiniams už nuoširdžius sveikinimus. Dėkojo visiems, organizavusiems šį renginį, – mokytojams, mokiniams, būrelių vadovams, aptarnaujančiam personalui, Trakų kultūros rūmams, įgarsinusiems renginį. Pasidžiaugė puikiais šventės vedėjais – Ieva Baškevičiūte, Daniele Stasiūnaite, Kostu Kozėla, kuriuos parengė Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio renginių organizatorė Teresė Mikutavičienė.

Aukštadvario gimnazijos bendruomenė tvirtai tiki, kad gimnazija visada skambės nuo jaunatviško gimnazistų juoko, visada bus pilna vaikiško klegesio.  Tad iki naujų jubiliejinių metų.

Aukštadvario gimnazijos mokytoja Lina Balevičiūtė

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.