Trakų r. Aukštadvario gimnazijos streiko komiteto kreipimasis į bendruomenę

Nuo š. m. rugsėjo 1 d. švietimo įstaigose įvestas naujas darbo apmokėjimas, kuris, anot ŠMM darbuotojų pažadų,  turėjo virsti visuotiniu švietimiečių  gėriu. Jau trys mėnesiai, kaip vyksta ugdymo procesas. Trys mėnesiai neaiškumo, nerimo, įtampos ir nei vieno konkretaus atsakymo – tokioje emociškai įaudrintoje aplinkoje šiandien dirbame. Jaučiamės įskaudinti, nuolat žeminami, užgauliojami ir apgauti. Ieškodami atsakymų į kylančius klausimus, susilaukiame arogantiškų kaltinimų arba esame priešinami tarpusavyje, priešinami su administracija arba priešinamos miesto ir kaimo bendruomenės ir t.t., tačiau konkrečių atsakymų nėra! Kas atsitiko, kad darbo krūvio didėjimo procentas ir atlygio didėjimo procentas visiškai nesutampa ir netgi kai kuriems atlygis mažėja? Ne tik atsakymo nėra, bet dar įvairios valdžios sklaidos priemonės teigia, kad viskas yra labai gerai…, tik mes, mokytojai,  nesuprantame, kad gyvename geriau.

Pagaliau mes kai ką supratome. Tik ne tai, ko norėtų ŠMM. Mes supratome, kad turime vienytis. Vienytis ir streikuoti.

Įsiliedami į per Lietuvą  nuo lapkričio 12 d. besiritančią neterminuoto streiko bangą, mes reikalaujame, kad ŠMM skubiai taisytų klaidas, kurių taip nenori pripažinti.

Mes suprantame, kad šios, valdžios išprovokuotos, situacijos įkaitais tapo vaikai, mums nuoširdžiai gaila. Tačiau JAV prezidentas Tomas Džefersonas yra pasakęs: kai neteisybė tampa įstatymu – pasipriešinimas yra pareiga. Mes atliekame savo pareigą ir tikimės, kad suprasite mus. Suprasite ir priimsite šį sprendimą, kaip dar vieną mūsų pamoką – pilietiškumo pamoką.

Bet koks jūsų palaikymas mums labai svarbus.

Trakų r. Aukštadvario gimnazijos streiko komitetas

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.