Žalioji olimpiada

Visą praeitą savaitę Aukštadvario gimnazijos I G klasės mokiniai, padedami biologijos mokytojos J. Budrevičienės, organizavo kūrybines dirbtuves visoms gimnazijos klasėms. Dirbtuvių tikslas buvo prikelti daiktus antram gyvenimui, panaudojant antrines žaliavas. Taip vienoje klasėje gimė pelėdžiukai, kitoje- medis su lotoso žiedais, padarytais iš plastikinių butelių, o dar viena klasė sukūrė žemėlapį, rodantį visas stambiagabaričių atliekų aikšteles visoje Lietuvoje…

IV G klasės meginos D. Stasiūnaitė ir E. Ruseckaitė skaitė mokiniams paskaitas apie tai, kaip svarbu yra taupyti resursus.

Pagaliau, penktadienį kovo 29 d. įvyko finalinis renginys- viktorina. Jo metu visų klasių atstovai buvo suskirstyti į mišrias komandas, kurios turėjo atsakinėti į klausimus, teisingai išrūšiuoti įvairias atliekas. Viktorinos dalyvius vertino komisija, sudaryta iš mokyklos mokytojų, Aukštadvario regioninio parko atstovo, o jos pirmininku buvo Ecoservice atstovas iš Vilniaus. Visi viktorinos dalyviai atsakinėjo labai taikliai ir greitai, todėl po trumpų diskusijų buvo nutarta, kad nugalėtojais tapo visi. Pagaliau, visos žaliosios olimpiados tikslas yra mokyti rūšiuoti atliekas, taupyti energiją ir vandenį, parodyti įvairius perdirbamui skirtų medžiagų panaudojimo būdus.

Renginio staigmena tapo Ecoservice atstovo pakvietimas visiems viktorinos dalyviams apsilankyti automatizuotoje atliekų rūšiavimo ir perdirbimo stotyje Vilniuje.

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.