Atvirų durų diena Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinėje

Balandžio 12 d. 9 val II-IV g klasių mokiniai išsiruošė į Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinę. 10 val. Patrulių rinktinės vadas pasveikino susirinkusius Vilniaus apskrities rajono mokinius, mokytojus bei pristatė tolimesnę darbo eigą. Lydimi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus bendruomenės pareigūnės Vlados Černienės, susidomėję stebėjome Patrulių rinktinės kinologų ir keturkojų pasirodymus. Matėme, kaip keturkojis kolega besąlygiškai klauso savo šeimininko ir vykdo komandas, net jei jos rodomos tiesiog rankos gestu arba pasakoma vienu žodžiu. Kinologai parodė, kaip vykdomas nusikaltėlio gaudymas pasitelkiant šunį, taip pat narkotinių medžiagų paieška automobilyje. Pareigūnai susirinkusiems priminė, jog kiekvienas auginantis namuose šunį turi jį dresuoti tam, jog nekiltų nemalonių situacijų su augintiniu namuose ar viešoje vietoje. Lauke, inscenizuotoje pasilinksminimo vietoje, mokiniai savanoriai galėjo išbandyti savo jėgas sutramdant „triukšmadarius“ , o policijos kelių eismo patruliai parodė kaip tiksliai jiems reikia elgtis tokioje situacijoje.
Salėje klausėmės Lietuvos kriminalinės policijos biuro darbo ir Lietuvos policijos mokyklos patrulių mokymų pristatymų, angare apžiūrėjome Lietuvos policijos transporto priemones, galėjome išbandyti kriminalistų darbą paimant pirštų antspaudus, taip pat alkotesteriu buvo galima nustatyti girtumą.
Išklausėme policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ atstovo pristatymą ir uždavėme keletą klausimų.
Nors lauke stebėdami pasirodymus sušalome, bet namo grįžome šiltai besidalindami įspūdžiais.

Kategorijos: Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>