Traukiniu į geležinkelio muziejų

Gegužės 29 d. 6 klasės mokiniai vyko į Geležinkelių muziejų Vilniuje. Auklėtoja D. Kvedaravičienė, mums siūlydama šią pažintinę išvyką, sakė, kad bus įdomu, o buvo ne tik įdomu, bet ir smagu. Pirmiausiai, patys išbandėme šią neįprastą transporto priemonę ir iš Trakų važiavome traukiniu. Dauguma mokinių traukiniu važiavo pirmą kartą. Mėgavomės puikiu vaizdu pro didelius traukinio langus. Atvykę į Vilnių, aplankėme Geležinkelių muziejaus lauko ekspoziciją – tai keturi aklakeliai, ant kurių sustatyti istorinės geležinkelių technikos eksponatai: kelio mašinos, vagonai, traukiniai, šilumvežiai ir seni garvežiai. Šalia garvežio stovi hidraulinė (vandens) kolonėlė, pagaminta Kauno centrinėse dirbtuvėse 1938 m. Ant bagažo rampos eksponuojamos senos svarstyklės, vandens garo siurblys, vagono šildymo katilas, senas didelis kelininkų darbo instrumentas- muštuvas ir kiti eksponatai. Daug buvo džiaugsmo, kai važiavome keista transporto priemone- drezina.

Geležinkelių muziejuje, įsikūrusiame istoriniame geležinkelio stoties pastate, sužinojome apie įvairius keleivinių traukinių maršrutus, susipažinome su geležinkelininko darbu, atlikome įdomias užduotis, muziejuje ieškojome atsakymų į mums pateiktus klausimus.  Edukacinę išvyką užbaigėme skaniais pietumis „Gusto blyninėje“.

Kastytis Orlavičius, 6 kl. mokinys

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.