Vokiečių karių apsilankymas

Keletą dienų stebėjome, kad mūsų mokyklos kieme stovi 2 Vokiečių kariuomenės autobusiukai. Kiekvieną rytą jais kažkur išvažiuodavo grupelė vokiečių karių. Pasklidus gandui, kad jie čia tvarko pirmo pasalinio karo vokiečių kapus, mes nusprendėme juos pasikviesti į mokyklą, kad jie plačiau  papasakotų apie savo veiklą ir pačias kapines. Antradienį ryte 3 Vokiečių armijos rezervo karininkai atvyko į mokyklą ir 2 pamokas gimnazijos mokiniams pasakojo apie pirmo pasaulinio karo kapines visoje Europoje, kodėl jie važiuoja jas tvarkyti. Taip pat pasakojo apie jų tvarkomas kapines prie Onuškio. Tokių kapinaičių netoli Aukštadvario yra ir daugiau, jie mano, kad jose palaidoti kariai žuvę per 1915 metais rugpjūčio- rugsėjo mūšius. Po vokiečių pristatymo, mokiniai patys galėjo paklausti juos dominančių klausimų, kurie buvo apie viską, pradedant identifikacinėmis vokiečių karių plokštelėmis ir baigiant klausimu apie gražiausio vokiško miesto pavadinimą. Visas susitikimas vyko anglų kalba.

Po pristatymo, pakvietėme karius apsilankyti gimnazijos muziejuje, kuris jiems taip patiko, kad po poros dienų, karininkai atsivedė čia visus savo bendrakeleivius.

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.