Dviračių žygis Aplinkosaugos dienai paminėti

Birželio 4 d. grupelė Aukštadvario gimnazijos mokinių kartu su keliomis mokytojomis atsiliepė į Aukštadvario regioninio parko kvietimą ir vienam pusdieniui iškeitė klases į kelionę dviračiu po Aukštadvario regioninį parką.

Šį kartą važiavome į profesoriaus Stasio Biziulevičiaus sodybą. Prie kaimo turizmo sodybos „Amerika Aukštadvaryje“ susitikę su mokiniais iš Onuškio, kartu su regioninio parko specialistu T. Špiliausku leidomės miško keliukais link profesoriaus gimtinės. Numynę apie 6 km ir sustoję atsipūsti prie Verknės upės, nepastebėjom, kaip atvykom į savo tikslą. Čia jau mūsų laukė ąsočiai su vandeniu ir patiesti skiautinukai prisėsti. Pasveikinti žygeivių atvyko Aukštadvario seniūną laikinai pavaduojanti Onuškio seniūnė, o vėliau regioninio parko darbuotoja kartu su abiejų miestelių bibliotekininkėmis papasakojo apie profesorių Biziulevičių, kuris iš pradžių dirbo mokytoju, vėliau studijavo mediciną ir atliko reikšmingų darbų parazitologijos ir onkologijos srityje. Beje, jis taip pat buvo ir aktyvus lietuviškos tautosakos užrašinėtojas.

Po bendro pokalbio ir kvapnios sriubos dubenėlio, pasigrožėję nuo kalvos atsiveriančia pribloškiančia gamta, smėlėtais miško takeliais grįžome dviračiais namo.

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.