Tolerancijos švyturys

Nuo 1995 m. UNESCO lapkričio -16 ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.

2019 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, reiškiantis pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Kaip švyturys rodantis saugų kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi tolerancijos sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą, nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Akcijoje ,,Tolerancijos švyturys“ dalyvavo 5-8 kl., I – IV G kl. mokiniai. Mokiniai su dailės mokytoja Nijole Mečkovskaja pagamino Tolerancijos švyturį, pristatė jį mokyklos bendruomenei. Mokiniai su mokytojais diskutavo, ar gyvename tolerantiškoje visuomenėje. Vyresnių klasių mokiniai aptarė XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei. Mokiniai suprato, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam.

D. Kvedaravičienė

etikos mokytoja

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.