Aukštadvario gimnazistai netradicinėje pamokoje Kaune

Lapkričio 28 dieną Trakų r. Aukštadvario gimnazijos III G klasės mokiniai, lydimi klasės vadovės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Linos Balevičiūtės,  vyko į Kauną, kur aplankė IX fortą bei Maironio literatūros muziejaus padalinį – Balio ir Vandos Sruogų namą-muziejų.

IX forte vyko netradicinė pamoka „(Iš)gyventi tremtyje“. Ekskursijos vadovė papasakojo apie gyvenimą Lietuvoje prieš  Antrąjį pasaulinį karą ir po jo, okupaciją, lietuvių tautos trėmimą į atokiausias Sovietų Sąjungos vietas. Paroda, kurioje eksponuoti lietuvių namų apyvokos daiktai , darbo įrankiai, apranga, moterų pagaminti rankdarbiai, nuotraukos, vaizduojančios Lietuvos bei Sibiro gamtą, žmonių kasdienį gyvenimą, padarė didelį  įspūdį. Teko ir patiems mokiniams pakilnoti tremty buvusius daiktus, nuotraukas, pasakojančias apie tremtyje vykusį nykų gyvenimą. Mokiniai  galėjo pajusti, ką turėjo išgyventi lietuviai, būdami toli nuo namų, atskirti nuo artimųjų. Susidomėję mokiniai pasižadėjo perskaityti daugiau atsiminimų apie tremtį ir būtinai pavartyti gimnazijos mokytojų  metodininkių Linos Balevičiūtės ir Birutės Lapinskienės parengtą knygą „Lietuva – Sibiras –  Aukštadvaris. Skaudžią praeitį prisiminus…“. Knygoje surinkta medžiaga pasakoja  Aukštadvaryje gyvenančių ir  gyvenusių tremtinių  istorijas.

Vėliau gimnazistai vyko į namą, kuriame  dvejus metus  gyveno Balys Sruoga su žmona Vanda ir dukra Dalia. Tai buvo patys gražiausi rašytojo gyvenimo metai.  Mokiniai apžiūrėjo garsaus rašytojo darbo kambarį, neįprastai įrengtą valgomąjį – teatrą, į kurį rinkdavosi studentai ir diskutuodavo su dėstytoju Sruoga apie vykstančius spektaklius, o dažnai ir patys vaidindavo.  Muziejaus gidė daug papasakojo apie  rašytojo gyvenimą, šeimą, atskleidė asmenybės bruožus. Ypač įdomu buvo sužinoti apie memuarų knygos „Dievų miškas“ atsiradimą. Istorija apie išgyvenimus Štuthofo koncentracijos stovykloje mokinius labai sujaudino, vertė pamąstyti apie tikrąsias gyvenimo vertybes  – žmogiškąjį  orumą, drąsą, ryžtą. Šios netradicinės literatūros  pamokos pabaigoje  mokiniai atlikto  užduotis, kurios leido įtvirtinti įgytas žinias.

Du netradiciniai užsiėmimai  – dvi pamokos netradicinėje aplinkoje leido kitaip pažvelgti į Lietuvos istoriją.

Trakų r. Aukštadvario gimnazijos III G klasės mokinė Deimantė Stasiūnaitė

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.