5 klasės išvyka į Kauną

Š. m. gruodžio 13 d. jauniausi gimnazijos nariai 5 klasės mokiniai su savo auklėtoja R. Žuklienė keliavo į Kauną.
Nuvykę greitu žingsniu pasivaikščiojome Laisvės alėja, apžiūrėjome Soborą, grožėjomės  Vytauto Didžiojo universiteto pastatais.
Prasidėjo mūsų pažintis su Vytauto Didžiojo karo muziejumi. Jame pasitiko gidas Marius, kuris vedė edukacinę programą „Karo žirgas“. Tūkstantmetėje Lietuvos karybos istorijoje žirgas užėmė ypatingą vietą – be jo nevykdavo nė vienas karo žygis. Tačiau raitelio tarnyba anaiptol nebuvo lengva. Paėmę į rankas husarų kardą ir užsidėję šarvus  bei šalmą sėdome  į balną. Tapome raituoju šauliu, sužinojome įvairių įdomybių apie žirgų gyvenimą ir jų vaidmenį mūšio lauke bei taikliais šūviais iš lanko įrodėme, kad esate verti Lietuvos raitelio vardo.
Apžiūrėjus kelias ekspozicijas keliavome į antrąją edukacinę programą „Išgyvenimo pradžiamokslis“. Pasaulį nuolat drebina teroristiniai išpuoliai, gaisrai, uraganai, kariniai veiksmai, pastatų griūtys, sprogimai. Vedėja mums paaiškino, ką reikia daryti pakliuvus į ekstremalią situaciją. Išsiaiškinome, ką daryti įvykus teroristiniam aktui ar kariniam susidūrimui, pasiruošiame evakuacijai ir susikrovėme išvykos krepšį, kuris padėtų išgyventi kelias paras.
Tada vėl keliavome po muziejaus sales, apžiūrėjome eksponatus, dėliojome Lietuvos žemėlapį partizanų laikais, stebėjomės „Lituanika“ išlaužomis. Grožėjomės Vytauto Didžiojo skulptūra.
Mūsų kelionę vainikavo  spalvingoji Kauno eglė prie Rotušės.
Pilni įspūdžių sugrįžome į Aukštadvarį, kur laukia nuostabusis savaitgalis!

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.