Vandens paukščių apskaita Aukštadvario ežeruose

Ūkanotą, bet rudeniškai šiltą sausio 10-ąją Trakų r. Aukštadvario gimnazijos jaunieji miško bičiuliai,,Verkniukai“ kartu su Aukštadvario regioninio parko vyr. ekologu Talvydu Špiliausku vykome į kasmetinę žiemojančių vandens paukščių apskaitą. Ši paukščių apskaita yra tarptautinė, Lietuvoje vykdoma dešimtus metus. Skaičiavome paukščius banguojančiuose (tyvuliuojančiuose) Aukštadvario ežeruose.
Pirma išvykos stotelė – Navos ežero pakrantė. Čia galėjome grožėtis gulbių nebylių šeimynėle su trimis jaunikliais. Gulbės patinas priplaukdavo vis artyn kranto, pasipūsdavo, tarsi gindamas savo šeimyną. Ežero platybėse su žiūronais bandėme įžvelgti didžiųjų ančių, didžiųjų dančiasnapių pulkelius. Pamatyti nebuvo lengva, nes ežerą gaubė rūkas. Pasak ekologo Talvydo, Navos ežere suskaičiuota 140 didžiųjų ančių, 12 didžiųjų dančiasnapių, kelios klykuolės. Kasdien ežerą ,,aplanko“ galingiausias plėšrus paukštis – jūrinis erelis. Paėję pakrante, pastebėjome alksnyne didelę šakų krūvą. Tai ,,statybininkų“ bebrų namas, o aplink matėsi apgraužtų ir nuverstų medžių grupės.
Toliau važiavome prie Negasčiaus ežero, stebėjome paukščius Vilūnų stovyklavietėje. Kaip tyčia, rūkas dar sutirštėjo, pradėjo lynoti, todėl pasigrožėti plaukiojančiais paukščiais nepavyko.

Rusnė Palionytė I G kl.
JMBB ,,Verkniukai“ narė
nuotraukos Česlovos Pociūnienės

Kategorijos: Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>