Netradicinė pilietiškumo pagrindų pamoka LR Seime

Istorijos mokytoja D. Kvedaravičienė pakvietė mokinius į pilietiškumo pagrindų pamoką netradicinėje aplinkoje – Seime. 2020 01 20 dieną Aukštadvario gimnazijos I G kl., sausio 27 d. II G ir IV G klasių mokiniai lankėsi neseniai duris atvėrusiame Seimo lankytojų centre. Atvykus į lankytojų centrą, mus šiltai pasitiko gidė, kuri aprodė naująjį lankytojų centrą bei jame eksponuojamas parodas „Kelias į laisvę“ ir „7 Seimo kadencijos: signatarai Kęstutis Glaveckas ir Emanuelis Zingeris“. Kai apžiūrėjome parodas, gidė pasiūlė pasidaryti atminimo dovanėlę – nuotrauką, ką kiekvienas mielai padarėme.

Seime pagilinome žinias apie Lietuvos Seimo istoriją, sužinojome kaip vyksta Seimo rinkimai, ko reikia, kad taptum Seimo nariu, kada vyksta Seimo sesijos, kiek yra įsteigta Seime komitetų ir kokia jų veikla. Seime pabuvojome Konferencijų salėje, Kovo 11-osios Akto, Konstitucijos, Seimo posėdžių salėse, Laisvės gynėjų galerijoje. Aplankėme prie Seimo esantį Sausio 13-osios memorialą, skirtą Lietuvos piliečių pasiaukojimui atminti. Lietuvos Seimas – vienintelis parlamentas pasaulyje, turintis tokio tipo paminklą, skirtą atminti kovai už Laisvę, valstybingumą ir parlamentarizmą.

G. Liucvaikytė I G kl.

Kategorijos: Naujienos.

Komentavimo galimybė išjungta.